Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Jan 23rd 2017, 11:05 am
Posted by aqeelsika
394 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c 

WATER FOR PH RANGE  

If water compound is 18.5 m/g and bio-energy value would be 0.19 hydrogen bonds, then water convert in pH range of body,   

 

        WATER 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Oxygen)1     + b2 (Hydrogen)2 = c2  

        a2 (16)          + b2 (2.5)   

 

        a2 (256)         + b2 (6.25) = c2 

 

        a2 + b2 = 262.25 = c2 

        a2 + b2 = 262.25 / 16.19 = 16.19

        a2 + b2 = 16.19 oxygen + energy 

        a2 + b2 = 16 oxygen + used energy 0.19  

 

ENERGY IN ACT BY C1  

If we divide to light speed or c1 from the time, and (m2) of water, then we will be get pH range of body from E = m2c, or when m2 water would be open conditions then sun light or c1 is change pH value of biologically,    

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 262.25 (m2) = 1143946.61

                          = 1143946.61 / 24 hour = 47664.44 

                          = 47664.44 / 60 minute = 794.40 

                          = 794.40 / 60 seconds = 13.24 

                          = 13.24 = pH of water + body organs   

                          = 13.24 - 7 pH of water = 6.24 pH of Saliva, 

 

                          = 13.24 + 0.76 = 14.00 pOH 

                          = pH + pOH = 14.00, 

                          = pOH = E = m2c,   

 

                          = 13.24 - 7 pH of water = 6.24 - 0.14 = 6.1 

                          = 6.1 pH, of Muscles by E = m2c, 

 

                          = 13.24 - 7 pH of water = 6.24 + 0.66 = 6.9 

                          = 6.9 pH, of Liver by E = m2c, 

 

                          = 13.24 - 7 pH of water = 6.24 + 0.11 = 6.35 

                          = 6.35 pH, of Saliva by E = m2c, 

 

So outer heat is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnose system would be damage,  

 

LAW OF BIOLOGICAL ENERGY

    m2     +     c1       =   E 

Inner food + outer heat   = health            

 

FUSION REACTION OF SIKANDER AQEEL 

HELIUM FOR ALPHA PARTIAL  

If helium mass is 4 and fusion value would be 0.5 then two deuterium and three tritium can be fussed to get 17.09 Mev energy,   

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (deuterium)2-mass + b2 (tritium)3-mass = c2  

        a2 (1.25)2/1         + b2 (1.25)3/1   

 

        a2 (2.5) + b2 (3.75) = c2

 

        a2 (6.25) + b2 (14.0625) = c2 

 

        a2 + b2 = 20.3125 = c2 

        a2 + b2 = 20.3125 / 4.5 = 4.5 

        a2 + b2 = 4.5 Helium atom + fusion 

        a2 + b2 = 4 Helium atom mass + fusion 0.5  

 

ENERGY IN ACT OF FUSION BY C1 

If we divide to light speed or c1 from the time, 2-deuterium, and 3-tritium, then we will be get 17.09 Mev fusion energy, 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 20.3125 (m2) = 14769230.76

                          = 14769231 / 24 hour = 615384.625 

                          = 615384.625 / 60 minute = 10256.41 

                          = 10256.41 / 60 seconds = 170.9 

                          = 170.9 / 10 cm = 17.09 

                          = 17.09 = Mev fusion energy by deuterium tritium, 

                          = 17.09 Mev energy = E = m2c, 

 

 

 

 

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us