Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Mar 11th 2017, 11:34 am
Posted by aqeelsika
407 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c  

 

HEMORRHAGIC DISEASE 

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

FIBRINOGEN PROTEIN 

Early-onset vitamin K deficiency bleeding usually occurs during first 24 hours after birth. It is seen in infants born to mothers taking anticonvulsant or antituberculosis medication. Serious hemorrhagic complications can occur in this type of hemorrhage. 

 

Anticonvulsant = convulsion! Violent uncontrollable contractions of muscles 

Anti-tuberculosis = Infection transmitted by inhalation of ingestion and small lesions (usually in the lungs but in various other part of the body in acute stages, 

 

1 = uncontrollable contractions of muscles = fibrinogen protein    

2 = Infection transmitted by inhalation = air or other gases 

 

ANSWER OF DISORDER 

Healthy disorders 

The proper diagnostic term that has been adopted is currently vitamin K deficiency bleeding, 

 

Vitamin-K = Phylloquinone = 450.7 m/g fat, 

 

1 = uncontrollable contractions of muscles = fibrinogen protein of blood plasma,      

2 = Infection transmitted by inhalation = air or other gases   

 

 

Psychological injury by Oxygen 

1 = fibrinogen protein = 341000

2 = air or other gases = 32-O2 + 28-N2 + 2.5-H2 = 62.5  

 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES 

Fibrinogen protein = 341000 / 583.95 = 583.95   

          = 583.95 = (A-T=C=G) + CO2 + O 

 

Air or other gases = 62.5 / 7.9 = 7.9 

                   = 7.9 H6    

 

Total medicine = (Air or gases) 7.9 + 583.95 (Fibrinogen) = 591.85 m/g 

               = 591.85 + 1.37 H = 593.22

               = 593.22 = (A-T=C=G) + CH2OH + H5 for hereditary disorders,  

 

ANSWER OF DISORDER 

Too Sick disorders 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES

============================================================================ 

 

HEMORRHAGIC DISEASE 

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

DAMAGE FIBRINOGEN PROTEIN   

       Fibrinogen = 583.95 + 583.95 = 1167.9

       Air or gases = 7.9 + 7.9 = 15.8

       Blood = anemia  

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Fibrinogen)   + b2 (Air or gases) = c2  

        a2 (1167.9)       + b2 (15.8)   

 

        a2 (1363990.41)   + b2 (249.64) = c2 

 

     a2 + b2 = 1364240.05 = c2 

     a2 + b2 = 1364240.05 / 1168 = 1168

 

     a2 + b2 = 1168 – 450.7 (Vitamin-K) = 717.3

     a2 + b2 = 717.3 - 523.47 (A-T=C-G) = 193.83

     a2 + b2 = 193.83 = (2PO4 + H3 = 193.75) two phosphate of DNA  

 

If be Less to the Vitamin-K and DNA helix from in Fibrinogen proteins, then we will get tow phosphate of DNA, It’s meaning that bleeding during first 24 hours after birth belongs with damage Fibrinogen protein was present into the mother blood plasma, which of effect occurring on child such as blooding between first 24 hours,     

 

ENERGY IN ACT BY C1  

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

DAMAGE FIBRINOGEN PROTEIN 

       Fibrinogen = 583.95 + 583.95 = 1167.9

       Air or gases = 7.9 + 7.9 = 15.8

       Blood = anemia  

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Fibrinogen)   + b2 (Air or gases) = c2  

        a2 (1167.9)       + b2 (15.8)   

 

        a2 (1363990.41)   + b2 (249.64) = c2 

 

     a2 + b2 = 1364240.05 = c2 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 1364240.05 (m2) = 219.90

                          = 219.90 / 24 h = 9.1625 pH of Lipoxygenase

                          = 9.1625 / 60 min = 0.152

                          = 0.152 * 50 ratio of seconds 7.6

                          = 7.6 or 7.4 pH of blood plasma 

 

                          = 7.4 = pH of blood plasma

                          = 9 = pH of Lipoxygenase type I enzyme or

Linoleic acid a fatty acid essential for nutrition,   

 

                          = 1.2 to 3.00 pH (by E = m2c)

                          = 3.00 pH of gastric juice

                          = pH + pOH = 14 / 12.477 pOH = 1.180

                          = 1.532 pH + 12.477 pOH = 14.00 

                          = pH + pOH = 14.00, 

                          = pOH = E = m2c,   

 

 

HEMORRHAGIC DISEASE (E = m2c)  

Fibrinogen + Air or gases = (m2) 

And (m2) = 1364240.05

 

For example 

            = 1364240.05 (m2) / 450.7 (Vitamin-K) = 3026.93

            = 3026.93 / 30.5 C(H2O) carbohydrate = 99.24

            = 99.24 - 4.24 H3.3 = 95

            = 95 = (PO4) phosphate of Umbilical cord for Fibrinogen  

 

While here C(H2O) = carbohydrate as energy      

 

So outer heat or cold is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnostic system would be damage, 

 

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

Formula of medicines 

Fibrinogen + Air or gases = mother strong muscles protein of Fibrinogen for to do strong muscles of child, through the Umbilical cord,   

 

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us