Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Mar 14th 2017, 11:25 am
Posted by aqeelsika
446 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c  

 

HEMORRHAGIC DISEASE 

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

FOUR FORMS INTO THE DNA HELIX 

Large numbers are relating to medications or Vulnerability to elements or to the action of heat or cold or wind or rain, or an influencing experience is connection with Vitamin-K deficiency bleeding in neonates, 

(eg, anticonvulsants [eg, phenytoin, barbiturates, carbamazepine], antitubercular drugs [eg, rifampin, isoniazid], vitamin K antagonists [eg, warfarin, phenprocoumon]), 

 

1 = Find of warfarin for treat embolus or abnormal element in blood      

 

ANSWER OF DISORDER 

Healthy disorders  

Vitamin-K = Phylloquinone = 450.7 m/g fat,

1 = Find of warfarin for treat embolus or abnormal element in blood      

 

1 = Find of warfarin for treat embolus = 64500 m/g hemoglobin        

2 = vitamin K deficiency bleeding = 450.7 m/g Vitamin-K        

 

1 = hemoglobin protein = 64500

2 = Vitamin-K = Phylloquinone = 450.7  

 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES 

Hemoglobin protein = 64500 / 253.96 = 253.97   

          = 253.97 = (PO4 + C5H10O4 + H2O + H3 = 253.75) 

          = 253.97 = Phosphate + Deoxyribose + water + three hydrogen of DNA, 

 

Vitamin-K = 450.7 / 21.22 = 21.23 

          = 21.23 H2O + H2    

 

Total medicine = (Vitamin-K) 21.23 + 253.97 (Hemoglobin) = 275.2 m/g 

               = 275.2 = (PO4 + C5H10O4 + 2H2O + H5 = 274.75) 

 

ANSWER OF DISORDER 

Too Sick disorders 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES

============================================================================ 

 

HEMORRHAGIC DISEASE 

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

FOUR FORMS INTO THE DNA HELIX

       Hemoglobin = 253.97 + 253.97 = 507.94

       Vitamin-K = 450.7 + 450.7 = 901.4

       Blood = anemia  

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Hemoglobin)   + b2 (Vitamin-K) = c2  

        a2 (507.94)       + b2 (901.4)   

 

        a2 (258003.0436)   + b2 (812521.96) = c2 

 

     a2 + b2 = 1070525.0036 = c2 

     a2 + b2 = 1070525.0036 / 1034.66 = 1034.66

 

     a2 + b2 = 1034.66 – 450.7 (Vitamin-K) = 583.96

     a2 + b2 = 583.96 - 60.49 cold, heat, wind and rain = 523.47 

     a2 + b2 = 523.47 (A-T=C-G) DNA helix  

 

FOUR FORMS INTO THE DNA HELIX

60.49 + 3.01 H3 = 63.5 fructose as cold CH2OH------------clots  

60.49 - 16.49 O1 = 44 carbon dioxide as heat CO2 --------bleeding 

60.49 - 14.49 N1 = 46 nitrate as wind NO2 -------------- bleeding 

60.49 - 4.99 H2 = 55.5 water as rain 3H2O----------------normal 

 

Cold = Not deficiency of vitamin-K = CH2OH 

Heat = deficiency of vitamin-K = 2CO2 

Wind = 50 % deficiency of vitamin-K = NO2 

Rain = never deficiency of vitamin-K = 3H2O

 

Into the normal pregnancy cold medicines will react as clots, and wind and heat will react bleeding, while only water types or non-drug medicines always normal,   

 

ENERGY IN ACT BY C1  

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

FOUR FORMS INTO THE DNA HELIX

       Hemoglobin = 253.97 + 253.97 = 507.94

       Vitamin-K = 450.7 + 450.7 = 901.4

       Blood = anemia  

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Hemoglobin)   + b2 (Vitamin-K) = c2  

        a2 (507.94)       + b2 (901.4)   

 

        a2 (258003.0436)   + b2 (812521.96) = c2 

 

     a2 + b2 = 1070525.0036 = c2 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 1070525.0036 (m2) = 280.23

                          = 280.23 / 24 h = 11.67 pH OpH 

                          = 11.67 / 60 min = 0.1945

                          = 0.1945 * 50 ratio of seconds 9.725

                          = 9.725 - 0.725 = 9 pH  

 

                          = 9 = pH of Lipoxygenase type I enzyme or

Linoleic acid a fatty acid essential for nutrition,   

 

                          = 1.2 to 3.00 pH (by E = m2c)

                          = 3.00 pH of gastric juice

                          = pH + pOH = 14 / 12.477 pOH = 1.180

                          = 1.532 pH + 12.477 pOH = 14.00 

                          = pH + pOH = 14.00, 

                          = pOH = E = m2c,   

 

 

HEMORRHAGIC DISEASE (E = m2c)  

Hemoglobin + Vitamin-K = (m2) 

And (m2) = 1070525.0036

 

For example 

            = 1070525.0036 (m2) / 450.7 (Vitamin-K) = 2375.24

            = 2375.24 / 30.5 C(H2O) carbohydrate = 77.87

            = 77.87 – 3.87 (H3) = 74

            = 74 = (4H2O) as normal condition and not deficiency of vitamin-K  

 

            = 77.87 + 10.13 (H8) = 88 

            = 88 = 2CO2 fast bleeding with deficiency of vitamin-K 

 

 

While here C(H2O) = carbohydrate as energy      

 

So outer heat or cold is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnostic system would be damage, 

 

SYNTHESIS OF UMBILICAL CORD 

Formula of medicines 

Hemoglobin + Vitamin-K = Vulnerability to elements or to the action of heat or cold or wind or rain, or an influencing experience is connection with Vitamin-K deficiency bleeding in neonates   

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us