Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Mar 29th 2017, 11:13 am
Posted by aqeelsika
450 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c  

 

ACAPNIA

SYNTHESIS OF DISEASE

Acapnia! A state in which the level of carbon dioxide in the blood lower than normal, can result from deep or rapid breathing,  

 

(A-T=C-G)2 DNA = 1046.94 molar weight 

1 = R.B.C = red blood cells = Hemoglobin = Heam + Globin = Oxygen 

2 = R.B.C = blue blood cells = Hemoglobin = Heam + Globin= carbon dioxide 

 

1 = R.B.C = red blood cells = 1046.94 * 64 (O4) = 67004.16 normal CO2 

2 = R.B.C = blue blood cells = 1046.94 * 44 (CO2) = 46065.36 lower CO2    

 

1 = R.B.C = red blood cells = 1046.94 * 64 (O4) = 67004.16 Hemoglobin 

2 = R.B.C = blue blood cells = 1046.94 * 44 (CO2) = 46065.36 Hemoglobin  

 

1 = R.B.C = red blood cells = 67004.16 normal oxygen in blood 

2 = R.B.C = blue blood cells = 46065.36 lower carbon dioxide in blood     

 

 

ANSWER OF DISORDER 

Healthy disorders  

Normal oxygen hemoglobin = 67004.16 molar weight, Red cells 

Lower carbon dioxide = 46065.36 molar weight, Blue cells 

 

A = Red blood cells = 67004.16 / 258.85 = 258.85 algebraic value      

B = Blue blood cells = 46065.36 / 214.62 = 214.63 algebraic value

               Total = 473.48 short two helix of DNA 

         For example = 473.48 + 50.25 (CO2 + H5) = 523.73 one DNA helix  

 

A = Red blood cells = 258.85 algebraic value 

B = Blue blood cells = 214.63 algebraic value

 

ANSWER OF DISORDER 

Too Sick disorders 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES

============================================================================ 

 

ACAPNIA

SYNTHESIS OF DISEASE

       Red blood cells = 258.85 + 258.85 = 517.7

       Blue blood cells = 214.63 + 214.63 = 429.26

       Lower CO2 = blue blood cells,   

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Blue blood cells)    + b2 (Red blood cells) = c2  

        a2 (429.26)              + b2 (517.7)   

 

        a2 (184264.1476)         + b2 (268013.29) = c2 

 

     a2 + b2 = 452277.4376 = c2 

     a2 + b2 = 452277.4376 / 672.51 = 672.52

 

     a2 + b2 = 672.52 – 108 (O4 + CO2 = 108) = 564.52

     a2 + b2 = 564.52 - 37 (2H2O of blood) = 527.52

     a2 + b2 = 527.52 - 4.05 (H3.24) = 523.47 

     a2 + b2 = 523.47 = (A-T=C-G) DNA, here one CO2 is less in blood    

 

     After increase CO2 

     a2 + b2 = 672.52 – 152 (O4 + 2CO2 = 152) = 520.52

     a2 + b2 = 520.52 + 2.95 (H2) = 523.47

     a2 + b2 = 523.47 = (A-T=C-G) DNA, here CO2 is normal in blood    

 

So here normal blood such as 2CO2 for normal breath speed, and lower blood such as CO2 for rapid fast breathe, 

 

ENERGY IN ACT BY C1  

ACAPNIA

SYNTHESIS OF DISEASES

       Red blood cells = 258.85 + 258.85 = 517.7

       Blue blood cells = 214.63 + 214.63 = 429.26

       Lower CO2 = blue blood cells,   

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Blue blood cells)    + b2 (Red blood cells) = c2  

        a2 (429.26)              + b2 (517.7)   

 

        a2 (184264.1476)         + b2 (268013.29) = c2 

 

     a2 + b2 = 452277.4376 = c2 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 452277.4376 (m2) = 663.30

                          = 663.30 / 24 h = 27.6375

                          = 27.6375 / 60 men = 0.460

                          = 0.460 * 14.782 breathe per sec = 6.79

 

                          = 6.8 = pH of Hemoglobin as RCB,  

RCB A mature blood cell that contains hemoglobin to carry oxygen to the bodily tissues,    

                          = 1.2 to 3.00 pH (by E = m2c)

                          = 3.00 pH of gastric juice

                          = pH + pOH = 14 / 12.477 pOH = 1.180

                          = 1.532 pH + 12.477 pOH = 14.00 

                          = pH + pOH = 14.00, 

                          = pOH = E = m2c,   

 

 

DECREASED WOUND HEALING (E = m2c)  

Blue blood cells + Red blood cells = (m2) 

And (m2) = 452277.4376

 

For example 

         = 452277.4376 (m2) / 120.451 (Fe2 heam = 120) = 3754.866

         = 3754.855 / 30.5 C(H2O) carbohydrate = 123.11

         = 123.11 = (Vitamin-B3) for normal blood circulation,   

 

While here C(H2O) = carbohydrate as energy      

 

So outer heat or cold is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnostic system would be damage, 

 

SYNTHESIS OF DISEASES 

Formula of medicines 

Blue blood cells + Red blood cells = lower carbon dioxide in blood, 

Red blood cells + Fe2 = normal carbon dioxide in blood with vitamin-B3,        

 

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us