Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Apr 5th 2017, 11:33 am
Posted by aqeelsika
509 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c  

 

ACETABULUM 

SYNTHESIS OF DISEASE  

INFLAMMATION OF FEMUR JOINTS

Acetabulum! The cup-shaped hollow in the hipbone into which the head of the femur fits to form a ball and socket joint, 

The miner Inflammation of acetabulum and femur head, reasons of pain of femur joints from the unhealthy nervous system, basically nervous system is a scale of body, for supply equal nutrients to the tissues for healthy work,   

 

DIVISION OF HUMAN BRAIN, 

The division of human brain is important to understand the nervous system, 

Hind Brain 

1 = Medulla oblongata = natural movement like blood stream, heart beating, to cough, to sneeze and some other,  

2 = Cerebellum = all perfect movement of body joints,  

3 = pons = sleepy, tissues inner movement, control to face inspiration, and respiration, 

 

A ** women has 1260 gram weight of brain, 

A ** women = 1260 / 3 part = 420 per part 

              = 420 / 3 part of hind brain = 140 

              = 140 gram per part 

 

1 = Medulla oblongata = natural movement = 140 gram 

2 = Cerebellum = movement of body joints = 140 gram  

3 = pons = sleepy, tissues inner movement = 140 gram     

 

We are discussing about Cerebellum of bone 

2 = Cerebellum = movement of body joints = 140 gram 

 

2 = Cerebellum = movement of joints = 140 gram brain = 384.64 m/g vitamin-D  

 

1 = Cerebellum = 384.64 m/g vitamin-D 

2 = DNA base = 523.47 = (A-T=C-G)      

 

ANSWER OF DISORDER 

Healthy disorders  

Cerebellum = 384.64 m/g vitamin-D  

DNA base = 523.47 = (A-T=C-G)      

 

A = Cerebellum = 384.64 m/g vitamin-D direct value      

B = DNA base = 523.47 direct value

 

ANSWER OF DISORDER 

Too Sick disorders 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES

============================================================================ 

 

ACETABULUM 

SYNTHESIS OF DISEASE  

INFLAMMATION OF FEMUR JOINTS 

       Cerebellum = 384.64

       DNA base = 523.47

       Acetabulum = Cerebellum,   

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (DNA base)      + b2 (Cerebellum) = c2  

        a2 (523.47)        + b2 (384.64)   

 

        a2 (274020.8409)   + b2 (147947.9296) = c2 

 

     a2 + b2 = 421968.7705 = c2 

     a2 + b2 = 421968.7705 / 649.59 = 649.59

 

     a2 + b2 = 649.59 – 384.64 (Vitamin-D) = 264.95

     a2 + b2 = 264.95 – 100 (Calcium carbonate of bone) = 164.95 

     a2 + b2 = 164.95 – 136 (Calcium sulfate of bone) = 28.95 

     a2 + b2 = 28.95 + 1.55 (H) = 30.5  

     a2 + b2 = 30.5 = CH2O = formaldehyde 

Formaldehyde! A colorless poisonous gas; made by the oxidation of methanol, 

Methanol! A light volatile flammable poisonous liquid alcohol, 

So inflammation of femur joints belongs with ethyl alcohol, or ethyl alcohol make unhealthy to the nervous system, 

 

     a2 + b2 = 649.59 – 100 (Calcium carbonate of bone) = 549.59

     a2 + b2 = 549.59 – 26.12 (CH2 + H9 = 25.75) = 523.47

     a2 + b2 = 523.47 = (A-T=C-G) = DNA base 

 

 

 

ENERGY IN ACT BY C1 

SYNTHESIS OF DISEASE  

INFLAMMATION OF FEMUR JOINTS 

       Cerebellum = 384.64

       DNA base = 523.47

       Acetabulum = Cerebellum,   

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (DNA base)      + b2 (Cerebellum) = c2  

        a2 (523.47)        + b2 (384.64)   

 

        a2 (274020.8409)   + b2 (147947.9296) = c2 

 

        a2 + b2 = 421968.7705 = c2 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 421968.7705 (m2) = 710.95

                          = 710.95 / 24 h = 29.62

                          = 29.62 / 60 men = 0.493

                          = 0.493 * 200.81 seconds = 98.99 

                          = 98.99 percent calcium in bones,  

 

Seconds of Calcium = 200.81 * 60 minute = 12048.6 

                   = 12048.6 / 10 cm = 1204.86 

                   = 1204.86 gram total weight of brain, here 55.14 gram weight have been less of brain from original weight, from reason of alcohol,        

 

SYNTHESIS OF DISEASE (E = m2c)  

DNA base + Cerebellum = (m2) 

And (m2) = 421968.7705

 

For example 

         = 421968.7705 (m2) / 98.82 (H3PO4 = 98.75) = 4270

         = 4270 / 30.5 C(H2O) carbohydrate = 140

         = 140 = (gram) = Cerebellum 

 

While here C(H2O) = carbohydrate as energy      

 

So outer heat or cold is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnostic system would be damage, 

 

SYNTHESIS OF DISEASES 

Formula of medicines 

DNA base + Cerebellum = inflammation of femur joints from use of alcohol, and alcohol does less weight of brain,        

 

 

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us