Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Apr 12th 2017, 11:05 am
Posted by aqeelsika
490 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c  

 

ACETOMENAPHTHONE 

SYNTHESIS OF DISEASE  

TOO THIN BLOOD = JAUNDICE 

MEDIUM THICK BLOOD = NORMAL    

Acetomenaphthone drug! Used in the treatment of obstructive Jaundice and in prophylaxis against haemorrhage.  

 

Jaundice is disease of liver infection or anemia, and an ac**ulation of bile (bilirubin) in the blood, an orange-yellow color in the bile that forms as a product of hemoglobin; excess amount in the blood produce the yellow appearance observed in jaundice,  

 

WITHOUT DRUG TREATMENT 

Supposed anemia rise-up jaundice or liver infection occurs reason of anemia, where blood cells broken in tiny parts and mixed in plasma fluid, and this system depend of on weight of liver and circulation of blood, but if weight and circulation is not equal then anemia and jaundice rise-up, or blood will be light colored like Yellow appearance observed in jaundice,   

 

Important 

Blood circulation speed = size of organs, 

Fast Blood circulation speed = young large size of organs, 

Slow Blood circulation speed = old small size of organs, 

And sometimes blood speed fall down in young age for jaundice or anemia disease,       

 

1 = Liver of young age = 1557.09 gram weight 

2 = two Tryptophan = 207 + 207 = 414  

3 = DNA helix = 523.47 = (A-T=C-G)  

 

 

1 = Liver + two Tryptophan = 1971.09      

2 = DNA helix = 523.47 = (A-T=C-G) DNA helix 

 

Two Tryptophan Make thick of blood, and diagnose juice and rise-up sleepy with rested nervous system,  

 

ANSWER OF DISORDER 

Healthy disorders  

 

A = Liver + two Tryptophan = 1971.09 direct value      

B = DNA helix = 523.47 = (A-T=C-G) direct value

 

ANSWER OF DISORDER 

Too Sick disorders 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES

============================================================================ 

 

ACETOMENAPHTHONE 

SYNTHESIS OF DISEASE  

TOO THIN BLOOD = JAUNDICE 

MEDIUM THICK BLOOD = NORMAL    

       Liver + two Tryptophan = 1971.09   

       DNA helix = 523.47

       Jaundice treat = two Tryptophan + Vitamin-K    

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Two DNA base)   + b2 (Liver + two Tryptophan) = c2  

        a2 (523.47)         + b2 (1971.09)   

 

        a2 (274020.8409)    + b2 (3885195.7881) = c2 

 

     a2 + b2 = 4159216.629 = c2 

     a2 + b2 = 4159216.629 / 2039.41 = 2039.42

 

     a2 + b2 = 2039.42 – 450.7 (Vitamin-K) = 1588.72

     a2 + b2 = 1588.72 - 31.63 (CH2OH = 31.75) = 1557.09 

     a2 + b2 = 1557.09 = gram liver weight  

 

Vitamin-K is a treatment of jaundice and anemia 

 

     a2 + b2 = 2039.42 + 54.46 (3H2O = 55.5) = 2093.88

     a2 + b2 = 2093.88 = (A-T=C-G)4  

     a2 + b2 = (A-T=C-G)4  

     a2 + b2 = (A-T=C-G)2 for two DNA of one pair chromosomes  

     a2 + b2 = (A-T=C-G)2 for two RNA of two pair chromosomes,  

 

 

ENERGY IN ACT BY C1 

SYNTHESIS OF DISEASE  

TOO THIN BLOOD = JAUNDICE 

MEDIUM THICK BLOOD = NORMAL    

       Liver + two Tryptophan = 1971.09   

       DNA helix = 523.47

       Jaundice treat = two Tryptophan + Vitamin-K    

 

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Two DNA base)   + b2 (Liver + two Tryptophan) = c2  

        a2 (523.47)         + b2 (1971.09)   

 

        a2 (274020.8409)    + b2 (3885195.7881) = c2 

 

        a2 + b2 = 4159216.629 = c2 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 4159216.629 (m2) = 72.128

                          = 72.128 / 24 h = 3.0053

                          = 3.0053 / 60 men = 0.0500

                          = 0.0500 * 136 sec = 6.8

 

                          = 6.8 = pH of Hemoglobin as RCB,  

RCB A mature blood cell that contains hemoglobin to carry oxygen to the bodily tissues,    

                          = 1.2 to 3.00 pH (by E = m2c)

                          = 3.00 pH of gastric juice

                          = pH + pOH = 14 / 12.477 pOH = 1.180

                          = 1.532 pH + 12.477 pOH = 14.00 

                          = pH + pOH = 14.00, 

                          = pOH = E = m2c,   

 

SYNTHESIS OF DISEASE (E = m2c)  

DNA base + Liver + two Tryptophan = (m2) 

And (m2) = 4159216.629

 

For example 

  = 4159216.629 (m2) / 302.56 (Vitamin-B1 = 300.81) = 13746.74

  = 13746.35 / 30.5 C(H2O) carbohydrate = 450.7

  = 450.7 = Vitamin-K 

 

Vitamin-B1 used as anemia diseases, 

 

While here C(H2O) = carbohydrate as energy      

 

So outer heat or cold is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnostic system would be damage, 

 

SYNTHESIS OF DISEASES 

Formula of medicines 

DNA base + Liver + two Tryptophan = Treatment of jaundice and anemia,  

 

 

 

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us