Sikander Aqeel

ENERGY LAW OF SIKANDER AQEEL

Apr 25th 2017, 11:17 am
Posted by aqeelsika
524 Views

ENERGY LAW IS EQUAL TO E = m2c  

 

ACHLORHYDRIA 

SYNTHESIS OF DISEASE  

WITHOUT DRUGS GENETIC TREATMENT 

Achlorhydria! An abnormal deficiency or absence of free hydrochloric acid in the gastric juice; often associated with severe anemias and cancer of the stomach, 

 

Gastric juice! Digestive secretions of the stomach glands consisting chiefly of hydrochloric acid and mucin and enzymes pepsin and rennin and lipase, 

 

Rennin! An enzyme that occurs in gastric juice; causes milk to coagulate, 

 

Lipase! An enzyme secreted in the digestive tract the catalyzes the breakdown of fat into individual fatty acid that can be absorbed into the bloodstream,  

 

WITHOUT DRUG TREATMENT 

Vitamin-B5 = 219.23 = Pantothenic Acid molecular weight  

Vitamin-B8 = 244.31 = Biotin molecular weight 

 

1 = Vitamin-B5 = 219.23

2 = Vitamin-B8 = 244.31 

 Total vitamin = 463.54

 

1 = Vitamin-B5+B8 = 463.54 

2 = Glycine = 76.25 molecular weight 

 

1 = Vitamin-B5+B8 = 463.54 * 76.25 Gly = 35344.925

                  = 35344.925 + 655.075 = 36000 

                  = 36000 pepsin enzyme 

 

1 = Vitamin-B5+B8+Gly = 539.79

 

Vitamin-B5 a system of enzyme to digestive carbohydrate, protein, and fat, and increase red cells in blood, 

 

Vitamin-B8 deficiency heart disorder infection of lungs, anemia, weakness, presser on brain, and makes thin wall of stomach and tongue, 

 

Glycine, kick out to poison from liver and releases hydrochloric acid and other acid in stomach, 

 

Vitamin-B5 + Vitamin-B8 + Glycine = pepsin enzyme of stomach      

 

 

1 = Vitamin-B5+B8+Gly = 539.79     

 

        Pepsin = 36000 / 55.5 (H2O)3 = 648.64

                                     = 648.64 - 120 (Fe2 of blood) = 528.64 

                                     = 528.64 + 11.15 (C) = 539.79

                                     = 539.79 = (Vitamin-B5+B8+Gly)

 

 

1 = Vitamin-B5+B8+Gly = 539.79

2 = DNA helix = 523.47 = (A-T=C-G) 

 

ANSWER OF DISORDER 

Healthy disorders  

 

A = Vitamin-B5+B8+Gly = 539.79 direct value      

B = DNA helix = 523.47 = (A-T=C-G) direct value

 

ANSWER OF DISORDER 

Too Sick disorders 

FORMULA TO FIND OUT MEDICINE OF DISEASES

============================================================================ 

 

ACHLORHYDRIA 

SYNTHESIS OF DISEASE  

WITHOUT DRUGS GENETIC TREATMENT 

       Vitamin-B5+B8+Gly = 539.79       

       DNA helix = 523.47

       Achlorhydria = Vitamin-B5+B8+Gly,  

 

        A

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Two DNA base)   + b2 (Vitamin-B5+B8+Gly) = c2  

        a2 (523.47)         + b2 (539.79)   

 

        a2 (274020.8409)    + b2 (291373.2441) = c2 

 

     a2 + b2 = 565394.085 = c2 

     a2 + b2 = 565394.085 / 15.70 (O = 15.90) = 36012.36 - 12.36

     a2 + b2 = 36000 = pepsin (enzyme)   

 

        B

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Two DNA base)   + b2 (Vitamin-B5+B8+Gly) = c2  

        a2 (523.47)         + b2 (539.79)   

 

        a2 (274020.8409)    + b2 (291373.2441) = c2 

 

     a2 + b2 = 565394.085 = c2 

     a2 + b2 = 565394.085 / 751.92 = 751.93

     a2 + b2 = 751.93 - 168 (Fe3 iron of blood) = 583.93 

     a2 + b2 = 583.93 - 60.46 (HCl + C2 = 60.25) = 523.47  

     a2 + b2 = 523.47 = (A-T=C-G)     

 

HCl = 36.25 = hydrochloric acid 

 

So here we have 168 three iron for disease of anemia, and hydrochloric acid with two carbon atom, 

 

 

WITHOUT DRUG 

If you do not like drugs for treatment of Achlorhydria disease,  

Achlorhydria treatment = Vitamin-B5+B8+Gly = Fe3 + HCl + C2, 

 

 

ENERGY IN ACT BY C1 

SYNTHESIS OF DISEASE  

WITHOUT DRUGS GENETIC TREATMENT 

       Vitamin-B5+B8+Gly = 539.79       

       DNA helix = 523.47

       Achlorhydria = Vitamin-B5+B8+Gly,  

 

        A

        a2 + b2 = c2  

        a2 (Two DNA base)   + b2 (Vitamin-B5+B8+Gly) = c2  

        a2 (523.47)         + b2 (539.79)   

 

        a2 (274020.8409)    + b2 (291373.2441) = c2 

 

     a2 + b2 = 565394.085 = c2 

 

Light speed meter seconds = 300000000 / 565394.085 (m2) = 530.60

                          = 530.60 / 24 h = 22.108

                          = 22.108 / 60 men = 0.368

                          = 0.368 * 16.22 sec = 5.968

 

                          = 5.97 = pH of Glycine    

 

                          = 1.2 to 3.00 pH (by E = m2c)

                          = 3.00 pH of gastric juice

                          = pH + pOH = 14 / 12.477 pOH = 1.180

                          = 1.532 pH + 12.477 pOH = 14.00 

                          = pH + pOH = 14.00, 

                          = pOH = E = m2c,   

 

SYNTHESIS OF DISEASE (E = m2c)  

DNA base + Vitamin-B5+B8+Gly = (m2) 

And (m2) = 565394.085

 

For example 

  = 565394.085 (m2) / 243.11 (Vitamin-B8 = 244.31) = 2325.671

  = 2325.625 / 30.5 C(H2O) carbohydrate = 76.25

  = 76.25 = Glycine amino acid for Achlorhydria disease, and to release over HCl in stomach,  

 

While here C(H2O) = carbohydrate as energy      

 

So outer heat or cold is very important of body to change bio functions of inner, for example you eat m2 and for diagnose as outer c1 is very important to complete E or energy in body, supposed you eat only m2 and do not take c1 from outer side, then your diagnostic system would be damage, 

 

SYNTHESIS OF DISEASES 

Formula of medicines 

DNA base + Vitamin-B5+B8+Gly = treatment of Achlorhydria disease,          

 

 

 

Bookmark & Share:

Please Like Us
Please Like Us